گواهی امنیتی SSL

با خرید SSL و نصب گواهینامه SSL و گواهی HTTPS معتبر سایت، علاوه بر افزایش امنیت، رتبه و رنکینگ سایت خود را در گوگل افزایش دهید. گواهینامه SSL دیجیتال یک استاندارد رمزنگاری اطلاعات است که امکان مبادله امن اطلاعات میان کاربران و سایت را فراهم می‌سازد. از اینرو سوء استفاده و سرقت اطلاعات کاربران در حین ارتباط و انتقال داده ها در سایت دارای گواهینامه SSL معتبر امکانپذیر نیست.

گواهینامه SSL

خرید SSL معتبر برای سازمان ها و ارگان های دولتی و همچنین سایت های تجاری و فروشگاهی که امنیت اطلاعات در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، یک ضرورت محسوب میشود. همچنین به گزارش سایت رسمی گوگل در رتبه بندی وب سایت ها در نمایش نتایج جستجو ، داشتن گواهی SSL معتبر امتیاز محسوب شده و موجب افزایش رتبه سایت میشود. مهمترین مزیت گواهینامه ssl امنیتی ایجاد حس اعتماد در مشتری یا کاربر وب سایت است.

گواهی DV

تائیدکننده مالکیت دامنه بوده و برای یک دوره یک ساله عرضه می‌شود و تحویل آن همان روز است.

گواهی OV

تائید کننده مالکیت دامنه و کسب و کار بوده و نیازمند ارائه تصویر از اصل مدارک آن است.

گواهی EV

تائیدکننده مالکیت دامنه و کسب و کار است و نام شرکت را نوار آدرس نمایش می‌دهد.

ثبت دامنه

حفظ امنیت اطلاعات کاربران اهمیت بسیاری دارد. ایران هاست برای تامین این امنیت، پنل ویژه و مجزایی را مخصوص هر دامنه اینترنتی به شما، اختصاص خواهد‌داد. همچنین خرید دامنه سایت به نام فرد متقاضی امری امکان‌پذیر است. شما می‌توانید 24 ساعته در تمام روز‌های هفته به صورت آنلاین دامنه مورد نظر خود را به ثبت برسانید.

انتقال دامنه (Domain transfer)

انتقال دامنه به ایران هاست کاملا رایگان است. در صورت تمایل می‌توانید دامنه خود را با هر پسوندی .ir یا .com و یا غیره... به ایران هاست انتقال دهید و تنها هزینه تمدید دامنه سایت را بر طبق تعرفه زمانی، پرداخت نمایید.

گواهی پیشرفته (Extended Validation)

گواهینامه EV یا به اصطلاح گواهینامه پیشرفته، مانند گواهینامه سازمانی علاوه بر صحت مالکیت دامنه، صحت مالکیت کسب و کار را نیز بررسی می کند. مشخصه اصلی وبسایتی که دارای گواهینامه پیشرفته می باشد، علاوه بر نمایش پروتکل https در نوار آدرس مرورگر، در کنار آن نمایش قفل سبز رنگ و نام لاتین سازمان یا شرکت مربوطه با رنگ سبز می باشد. بررسی و تائید مدارک و صدور گواهینامه EV نیز حدودا بین ۱ الی ۲ هفته زمان خواهد برد.

سوالات متداول

SSL مخفف Secure Socket Layer، گواهینامه ای است که از اطلاعات موجود در مرورگر شما محافظت می کند. کاربرانی که نگران هک و نقض حریم خصوصی خود هستند، با این گواهینامه مطمئن می شوند که وبسایت موردنظر اقدامات لازم برای محافظت از اطلاعات آنها را انجام می دهد. در واقع، گواهینامه SSL با ایجاد یک اتصال امن، پایه و اساس اعتماد را ایجاد می کند.

امنیت کاربر یکی از فاکتور های مهم گوگل برای رتبه بندی است. گوگل در وبلاگ رسمی خود نیز اعلام کرده است سایت هایی که از پروتوکل امن HTTPS استفاده می کنند در رتبه بندی از اهمیت بالایی بر خوردارند همچنین گوگل یکی از عوامل افزایش رنک استفاده از HTTPS است.
همانطور که اشاره کردیم یکی از این مزایا افزایش سئو و رنک وبسایت در گوگل می باشد. یکی دیگر از مزایای استفاده از HTTPS اعتماد کاربر است کاربر وقتی می بیند که شما از پروتکل HTTPS استفاده کردید قطعا اعتماد بیشتری به سایت شما خواهد داشت.

شرکت صادر کنننده گواهی SSL رایگان letsencrypt می باشد که ممکن است با برخی گوشی های قدیمی سازگاری نداشته باشد اما گواهی SSL پولی با 100% مرورگر ها سازگاری کامل داشته و به دلیل رمزنگاری پیچیده تر اهمیت بالاتری نزد گوگل خواهد داشت.