کسب و کار آنلاین خود را با ثبت یک دامنه شروع کنید​

اینجا هستیم تا به رویاهای شما رنگ واقعیت ببخشیم

قوانین ثبت دامنه

کاراکتر مجازی که میتواند در ثبت دامنه استفاده شود عبارتند از حروف a تا z و اعداد 0 تا 9 و (-).

نام دامنه نمیتواند با خط تیره شروع شود یا پایان یابد.

ثبت دامنه با حروف فارسی امکان پذیر نمیباشد.

نام دامنه باید حداقل از 3 کاراکتر تشکیل شود.

نمیتوان از @ و . برای نام دامنه استفاده کرد.

برای خرید دامنه مشکلی داری؟

اینجا به سوالاتت در مورد خرید دامنه پاسخ دادیم

دامنه چیست ؟

 دامنه یا دامین (Domain)، نام وبسایت شماست و آدرسی است که کاربران در اینترنت به کمک آن می‌توانند به وبسایت شما دسترسی داشته باشند. قالب کلی دامنه‌ها متشکل از یک نام و یک پسوند است. دامنه‌ها براساس “سیستم نام دامنه” که در زبان انگلیسی به آن DNS (Domain Name System) گفته می‌شود، تعیین می‌شوند

برای خرید و ثبت دامنه فقط کافی است ابتدا یک نام برای وب‌سایت خود انتخاب و سپس آن را در صفحه خرید دامنه بررسی کنید. اگر نام دامنه وجود داشت و قبلاً کسی آن را نخریده بود، می‌توانید آن را بخرید.

این بسته به سلیقه شما و نحوه استفاده شما از دامنه دارد.

  • بهترین پسوند برای خرید دامنه com. می باشد، اما در صورتی که پسوند مناسبی برای کارتان انتخاب نمایید به خصوص به دلیل کمتر ثبت شدن اسامی با آن پسوند، می تواند گزینه بسیار عالی باشد؛ برای مثال استفاده از shop. برای یک فروشگاه اینترنتی company. برای شرکت ها و یا app. برای اپلیکیشن ها گزینه عالی برای ثبت دامنه می باشد.
  • برای اسم دامنه نیز اسامی کوتاه تر گزینه جذاب تری هستند و بازدیدکنندگانتان آن را راحت تر حفظ خواهند کرد.
  • همینطور نزدیک تر بودن به اسامی که بازدیدکنندگان شما در گوگل سرچ می کنند می تواند به Seo شما کمک کند و در موتور های جستجو رتبه بهتری را شاهد باشید.
  • با افزایش بازدید های سایت شما ممکن است بازدیدکنندگان اسم سایت شما را اشتباه جستجو کنند و به سایت دیگری منتقل شوند، اما با ثبت دامنه های نزدیک به دامنه اصلیتان از از این امر جلوگیری خواهید کرد. برای مثال اگر دامنه hello.com را ثبت می کنید، hello.org، hello.net و… را نیز ثبت نمایید.

بله تمامی دامنه ها به صورت آنی پس از پرداخت ثبت خواهند شد.

ثبت دامنه

آدرسی که با خرید دامنه در اختیار می‌گیرید، وظیفه ارتباط بین کاربران و هاست یا سرور وب‌سایت را برعهده می‌گیرد. مثلا دامنه Google.com کاربران را به IP عمومی این شرکت به آدرس 8.8.8.8 متصل می‌کند. این انتقال و راهنمایی باید در جایی در فضای اینترنت ثبت شود تا هر دامین، به آدرس اختصاصی خودش متصل شود. ثبت دامنه به فرآیندی گفته می‌شود که با استفاده از آن یک دامنه به نام افراد حقیقی یا حقوقی ثبت می‌شود. این فرآیند در داخل ایران توسط وبسایت ایرنیک و پارس پک قابل انجام است. وظیفه ثبت دامین در ابعاد جهانی برعهده سازمان ICANN یا همان Internet Corporation for Assigned Names and Numbers است. شرکت‌های ثبت‌کننده دامنه، با این سازمان در ارتباط هستند و آدرس شما را در فهرست‌های سازمان ثبت می‌کنند. دامنه‌ها به صورت پیش فرض دوره تمدید یک ساله دارند. همچنین شما بعد از خرید دامنه، امکان انتقال آن به افراد دیگر را خواهید داشت.